طیوران تجهیز
طیوران تجهیز
طیوران تجهیز
مازندران/آمل/میدان قائم/پاساژ قائم/ طبقه همکف

سیستم آبخوری نیپل

انواع نیپل های مورد استفاده در خطوط آبخوری:

  • نیپل های ۳۶۰ درجه با عملکرد جانبی سبب حصول اطمینان از عملکرد در هر زاویه ای حتی با کوچکترین لمس

سوزن نیپل می شوند و حتی جوجه های یک روزه می توانند به راحتی از نیپل استفاده نمایند.

  • نیپل های ۳۶۰ درجه سوپر با آب دهی بیشتر مناسب مناطق با آب و هوای گرم و همچنین سالن های مرغ مادر

می باشند.

  • نیپل های ۱۸۰ درجه دارای یک پین (سوزن) متحرک ۱۸۰ درجه با قابلیت حرکت یکطرفه (بالا و پایین رفتن)

سوزن نیپل بدون عملکرد جانبی می باشند. این نیپل ها مخصوص مرغ تخمگذار بوده و از سن شروع تولید به بعد

درقفس های مرغ تخمگذار و پولت مورد استفاده قرار می گیرند.

مزایای استفاده ازسیستم آبخوری نیپل :

۱-یکنواختی در پرورش گله

۲-آسان بودن دسترسی به آب پرنده

۳-قابلیت استفاده جوجه از یک روزگیتا آخرین روز پرورش

۴-قابل استفاده برای پرنده هایی حتی وزن بالای ۳ کیلو

۵-بهداشت بهتر بعلت عدم خیسی بستر

۶-عدم درگیری گله با بیماریهای ناشی از خیسی بستر

۷-عدم هدر رفتن آب ودارو بخاطر ریزیش آب .

مشخصات فنی سیستم آبخوری نیپل :

۱-سوزن‌های تمام استیل ۳۶۰ درجه برای جوجه های گوشتی و ۱۸۰ درجه برای جوجه های تخمگذار

۲-کاپ دو پایه و تک پایه

۳-فشارشکن مجهز به شیر فشار مستقیم

۴-لوله نگهداری گالوانیزه و عدم زنگ‌زدگی آن

۵- ۱۰ الی ۱۵ پرنده به ازای هر سوزن نیپل

۶-فاصله بین سوزن‌ها ۲۵cm و ۳۳cm

۷-سیستم آویز نخ ابریشم ضخیم با ۴ سوراخ تنظیم

اجزا و متعلقات سیستم آبخوری نیپل :

 

سوزن سیستم آبخوری نیپل:

128 300x300 - سیستم آبخوری نیپل

5 300x300 - سیستم آبخوری نیپل

30 300x300 - سیستم آبخوری نیپل

 

سوزن آبخوری نیپل رو بدون شک میتوان مهمترین قسمت از یک سیستم آبخوری نیپل دانست که جوجه ها با نوک زدن به آنها آب میخرند.این سوزنها با توجه به میزان آبدهی انتخاب میشوند که درجه چرخش نوک سوزن این میزان را مفاوت میسازد.

سوزنهای ۳۶۰ درجه که برای مرغ گوشتی و مادر و سوزنهای ۱۸۰ درجه برای مرغهای تخمگذار و بلدرچین و کبک وقرقاول استفاده میشوند.

جنس این سوزنها از استیل و یا ترکیب استیل و پلاستیک میباشد که در سوزنهای ترکیبی،رنگی بودن پلاستیک باعث تحریک بیشتر پرنده برای آب خوردن میشود اما در عوض سوزنهای تمام استیل دارای مقاومت و طول عمر بیشتری هستند.

از لحاظ ساختار،سوزنها به مدلهای بندکی و رزوه ای تقسیم میشوند که متناسب با لوله ها های آبخوری دارای متعلقات مخصوص به خود هستند.

از برنهای مطرح سوزنها که توسط گروه تولیدی یعقوبی عرضه میشود میتوان به ایمپکس،تارن،تکنو اشاره کرد.

فشار شکن سیستم آبخوری نیپل:

36 300x300 - سیستم آبخوری نیپل

107 300x300 - سیستم آبخوری نیپل

36 300x300 - سیستم آبخوری نیپل

21 300x300 - سیستم آبخوری نیپل

 

فشار شکن آبخوری نیپل یکی از مهمترین لوازم در خطوط آبخوری نیپل می باشد. وظیفه اصلی فشار شکن آبخوری نیپل تنظیم فشار آب داخل خطوط نیپل می باشد. که یک وظیفه بسیار مهم تلقی می شود. زیاد بودن فشار آب داخل خطوط باعث هدر رفتن آب و خیسی بستر خواهد شد. و کم بودن فشار آب هم باعث می شود تا به جوجه ها به مقدار کافی آب نرسد. بنابراین این فشار با توجه به سن گله باید تنظیم شود.

فشار شکنها دارای پیچ تنظیم فشار در قسمت زیرین می باشند. که با چرخش آنها به طرفین می توان بالا رفتن یا پائین آمدن فشار خطوط را در روی آب نمای نصب شده بر روی فشار شکن ملاحضه کرد فشار شکنهای آبخوری نیپل در بازار به دو صورت عرضه می شوند.

در یک مدل همراه با شیر فشار مستقیم می باشند در مدل دیگر فاقد شیر مستقیم می باشند شیر فشار مستقیم وظیفه ایجاد فشار خط ورودی رابطورکامل و بدون افت برروی خطوط نیپل را دارد. بنابراین در موقع دادن واکسن و همچنین شتسشوی خطوط نیپل و جود شیر فشار مستقیم کمک زیادی می کند. توصیه میکنیم در صورتیکه فشار شکن آبخوری  نیپل  از نوع بدون شیر فشار مستقیم خرید کردیده اید. یکی از محصولات ما که به عنوان شیر فشار مستقیم در فروشگاه قابل عرضه هست را هم خرید نمائید.

وینچ سیستم آبخوری نیپل:

95 300x300 - سیستم آبخوری نیپل

 

وینچ آبخوری نیپل شرکت طیوران تجهیز یکی از با کیفیت ترین وینچهای تولید ایران میباشد. سیستم دنده های این وینچ از نوع ماردونی میباشد. که تحمل کشیده باری به وزن ۵۰۰ کیلوگرم دارد. این وینچ برای نصب سیستم آبخوری نیپل طراحی و تولید شده است. استفاده از بلبرینگهای کف گرد مرغوب ،بدنه فلزی بسیار محکم ، دنده های فولادی آبکاری شده و بسته بندی مناسب از مزایای این وینچ میباشد.

لوله سیستم آبخوری نیپل:

 

152 300x300 - سیستم آبخوری نیپل

54 300x300 - سیستم آبخوری نیپل

 

لوله های آبخوری نیپل در مدلهای چهارگوش و گرد تولید میشوند که طول هر شاخه ۴ متر میباشد.جنس این لوله ها پی وی سی میباشد.

در لوله های چهارگوش بعلت کمتر بودن قطر داخلی لوله و همچنین نفوذ بیشتر سوزن به داخل لوله، گرفتگی لوله بیشتر اتفاق می افتد در لوله های گرد سرعت جریان آب بیشتر است.اما در لوله های گرد بعلت متعلقات نصب سوزن نیپل،مثل کمربند و اورینگها،خرابی و نشتی آب بیشتری اتفاق می افتد.

کاسه سیستم آبخوری نیپل :

 

56 300x300 - سیستم آبخوری نیپل 24 300x300 - سیستم آبخوری نیپل

82 300x300 - سیستم آبخوری نیپل 91 300x300 - سیستم آبخوری نیپل 147 300x300 - سیستم آبخوری نیپل

 

کاسه های آبخوری نیپل که توسط گروه تولیدی یعقوبی عرضه می شود از پلاستیک درجه یک  و قابل انعطاف ساخته شده است.این کاسه ها در مدلهای مختلفی از جمله تک پایه،دو پایه،اس دار و … تولید میشوند که در اینجا تصویر چند نمونه را مشاهده میفرمایید.

جدا از ساختار کاسه ها ،گرد یا مربع بودن لوله آبخوری نیپل هم از اهمیت بالایی برخوردار هست تا کاسه متناسب با آن لوله ها تولید گردد.کاسه های تک پایه نسبت به دوپایه از لحاظ راحتی استفاده پرنده دارای امتیاز بیشتری هستند اما در عوض کاسه های دوپایه دارای فضای بیشتری برای جمع آوری آب هستند که در جمع آوری آب و خیس نکردن بستر عملکرد بهتری دارند.

رابط لوله فلزی آبخوری:

153 300x300 - سیستم آبخوری نیپل

 

رابط لوله فلزی آبخوری نیپل توسط گروه تولیدی یعقوبی تولید میشود.این قطعه جهت اتصال لوله های فلزی قطر ۲۸ طراحی و ساخته شده اند.ضخامت ورق فلزی این محصول یک میلیمتر میباشد که از جنس گالوانیزه هست تا در مقابل رطوبت و زنگ زدگی مقاوت بالایی داشته باشد.

بست مثلثی لوله:

32 300x300 - سیستم آبخوری نیپل

 گروه تولیدی یعقوبی رابطی بین لوله نیپل و لوله نگهدارنده فلزی. این قطعه از کیفیت بالایی برخوردار می باشد. بست مثلثی لوله نیپل گروه تولیدی یعقوبی از پلاستیک درجه یک تولید می شود. و طرح اولیه آن متعلق به شرکت بیگ داچمن آلمان می باشد. این مدل از بست مثلثی لوله نیپل جهت استفاده برای لوله های چهار گوش طراحی و ساخته شده اند.

تبدیل فشار شکن به خط نیپل:

 

173 300x300 - سیستم آبخوری نیپل

 

تبدیل فشار شکن به خط نیپل گروه تولیدی یعقوبی که در تصویر مشخص می باشد. از نوع دایره به مربع هست . سمت دایره آن مربوط به فشار شکن و سمت مربع آن مربوط به لوله های آبخوری چهار گوش می باشد. تولید ایران می باشد و کیفیت خوبی دارد. جنس مواد آن از نوع ای بی اس  می باشد. و جهت نصب آن باید از چسب به همراه بست لوله استفاده نمود تا دچار نشتی نشود.

موف پلاستیکی سیستم آبخوری نیپل :

 

86 300x300 - سیستم آبخوری نیپل

 

موف پلاستیکی یک قطعه قابل انعطاف جهت اتصال در لوله آبخوری نیپل می باشد. موف پلاستیکی آبخوری نیپل در دو مدل چهار گوش و دایره ای شکل تولید می شوند. که هرکدام برای لوله های چهار گوش و دایره ای شکل طراحی شده اند. نصب موف پلاستیکی آبخوری نیپل به چند روش انجام می شود. برخی فقط با چسب پی وی سی  آنرا نصب می کنند.

برخی با بست لوله آنرا نصب می کنند و برخی هم علاوه بر چسب ،بست لوله هم می بندند. به نظر ما هر یک از این سه روش اگر بطور صحیح و با کیفیت انجام پذیر می تواند. کفایت کند و در صورت عدم نصب صحیح نشتی آب وخسیسی بستر مشکل بزرگی هست. که برای مرغدار بوجود می آید و باعث بروز بیماری در گله می شود.

بست اس پلاستیکی:

 

63 300x300 - سیستم آبخوری نیپل

بست اس پلاستیکی قطعه ای است جهت مهار لوله نیپل به لوله نگهدارنده فلزی.بست  اس پلاستیکی در دو مدل طراحی می شوند. یک مدل رابط لوله چهار گوش به نگهدارنده ویک مدل هم رابط لوله گرد به لوله نگهدارنده می باشد. جنس این قطعه از نوع پلاستیک می باشد وگروه تولیدی یعقوبی این بست را با کیفیت بالایی عرضه می نماید. این محصول توسط گروه تولیدی یعقوبی تولید می شود.

قرقره پلاستیکی سیستم آبخوری نیپل:

134 300x300 - سیستم آبخوری نیپل

 

قرقره پلاستیکی یکی دیگر از اجزای سیستم آبخوری نیپل میباشد که توسط گروه تولیدی یعقوبی تولید میشوند.این قرقره ها از جنس پلاستیک میباشند و در تولید آن از مواد صد درصد خالص استفاده میشود.قطر این قرقره ها ۵۲ میلیمتر میباشد و طراحی آن به گونه ایست که به هیچ عنوان نخ یا سیم بکسل از روی قرقره خارج و به بغل قرقره هدایت نشود.قلاب آویز قرقره ها از جنس فولاد با ضخامت ۶ میلیمتر میباشد.

سیم بکسل:

 

129 300x300 - سیستم آبخوری نیپل

 

سیم بکسل های مورد استفاده در سیستم آبخوری نیپل از نوع گالوانیزه فولادی میباشند تا در مقابل رطوبت و زنگ زدگی مقاومت بالایی داشته باشند.برای خط اصلی آبخوری نیپل از سیم بکسل نمره ۴ میلیمتر استفاده میشود و برای سیستم آویز هم از سیم بکسل نمره ۱.۵ میلیمتر استفاده میشود.

البته در بیشتر موارد مخصوصا در مناطق با رطوبت بالا برای سیستم آویز آبخوری نیپل ازنخ ابریشمی ضخیم با ضخامت ۵ میلیمتری استفاده میشود که نسبت به سیم بکسل دارای مقاومت و طول عمر بیشتری هست.

بست تنظیم ارتفاع سیستم آبخوری نیپل :

 

61 300x300 - سیستم آبخوری نیپل

 

سه سوراخ تنظیم ارتفاع آبخوری نیپل که از اسمش مشخص است جهت تنظیم ارتفاع آبخوری نیپل طراحی و تولید می شود. مواد به کار رفته در این قطعه از نوع پلاستیک درجه یک می باشد. لازم است جهت استفاده از این محصول از هر سه سوراخ آن استفاده شود. تا این قطعه بتواند وظیفه خود را به درستی انجام دهد

جهت خرید و ثبت سفارش این محصول و سایر محصولات میتوانید از منوی تماس با ما استفاده نمایید و یا با شماره تلفن ۰۹۱۱۳۲۰۹۴۱  تماس حاصل نمایید.

منتظر شنیدن صدای گرمتان هستیم
Call Now Button