طیوران تجهیز
طیوران تجهیز
طیوران تجهیز
مازندران/آمل/میدان قائم/پاساژ قائم/ طبقه همکف

سیستم انتقال دان

 

 

به جرات می توان گفت در مرغداری ها بیشترین انرژی صرف انتقال دان از انبار تا سالن ها می شود.بنابراین لازم است در صورت نداشتن سیستم انتقال دان دریک فارم مرغداری به چندین نیروی کار نیاز باشد،تا بتوانند روزانه چندین تن دان را به سالن ها انتقال دهند.

اما سیستم انتقال دان این وظیفه را به تنهایی انجام می دهد. بدون اینکه دان در مسیر انتقال هدر رود یا آلوده گردد. و یا اینکه کیفیت دان را پایین آورد.

سیستم انتقال دان گروه تولیدی یعقوبی متشکل از موتور گیربکس های پر قدرت و با کیفیت،لوله ای پلی آمید ضد سایش و اوگرهای انتقال دهنده ایرانی و خارجی و مجموعه  اتصالات فلزی و پلاستیکی می باشد.

انتخاب قدرت موتور گیربکس به عواملی از قبیل طول خط  و قطر لوله و اوگر مربوط می باشد.اوگرهای  انتقال دان با توجه به قطر شان دارای سرعت انتقال متفاوتی می باشند . که طبیعتاً هر چه قطر اوگر و لوله بیشتر باشد.سرعت انتقال هم بیشتر می باشد.

لوله های مصرفی در سیستم انتقال دان از جنس پلی آمید ضد سایش می باشند . که بصورت شاخه ای تولید می شوند. این لوله ها در قطر های ۹۰ و ۱۱۰ و۱۲۵ تولید می شوند. که هر کدام باتوجه به قطرشان دارای ضخامت بیشتری می باشند.

سیستم های انتقال دان گروه تولیدی یعقوبی قادر هستند بصورت کاملاً اتوماتیک از انبار دان مرغداری،دان را بصورت مجزا به تمامی هاپرهای دانخوری سالن ها برساند . و پس از پرکردن آنها توسط سنسورهای هوشمند خاموش گردند.

مزایای استفاده از سیستم انتقال دان

۱-آسان ترین ، بهداشتی ترین و امن ترین روش انتقالدان ها از انباردان به داخل سالن مرغداری

۲-کاهش تردد به داخل سالن و جلوگیری از انتقال عوامل بیماری زا و حفظ شرایط قرنطینه

۳- حذف نیروی انسانی جهت  انتقال دان به سالن از انباردان

۴-عدم پرت دانها در عملیات انتقال

۵-قابل استفاده برای انواع دان اعم از  آردی، پلیت و ریز دانه

مشخصات فنی:

۱-اوگرهای ایرانی مرغوب یا وارداتی با برند تکنیال سیستم با کیفیت و سرعت بالا

۲-الکتروگیربکس های ۴دنده با الکترو موتورهای۱ الی ۳ اسب

۳-انتخاب سایزهای ۱۲۰،۱۱۰،۹۰ با سرعت های متفاوت در انتقال

۴-قابلیت توزین دان وسپس پخش آن در سالن ها

۵-سرعت انتقال از ۳تن الی ۱۰ تن در ساعت

۶-قابلیت انعطاف ۳۰درجه در مسیرها جهت سهولت انتخاب مسیر

۷-استفاده از یاتاقان های ucf چهار پیچ موجود در بازار جهت سهولت در تعمیر نگهداری توسط مرغدار

اجزا و قطعات سیستم انتقال دان:

الکتروگیربکس سیستم انتقال دان

168 300x300 - سیستم انتقال دان

الکتروگیربکس های  انتقال دان دارای فلانچ جهت نصب به جعبه اتصال میباشند.این نوع گیربکسها از نوع ۴ دنده می باشند که با سرعت ۴۰۰ دور در دقیقه دوران دارند.

کیفیت مناسب دنده های بکار رفته در این گیربکس بسیار بالا میباشد و در صورت مراقبت اصولی با تعویض به موقع واسگازین،سال های طولانی بدون مشکلی به کارکرد خود ادامه می دهد.

انتخاب صحیح و کارشناسی شده گیربکس با توجه به قطر اوگر و طول خط اهمیت بسیار زیادی دارد.در گروه تولیدی یعقوبی برای خطوط قطر ۹۰ میلیمتر از الکتروگیربکسهای یک اسب و برای قطر ۱۱۰ از الکتروگیربکسهای ۲ اسب و برای خطوط قطر ۱۲۵ از الکتروگیربکسهای ۳ اسب استفاده میشود.

اما گاها با توجه به متراژ خطوط میتوان این محاسبات را تغیر داد که لازم هست با مشاورین ما تماس بگیرین.

فنر اوگر سیستم انتقال دان

158 300x300 - سیستم انتقال دان175 300x300 - سیستم انتقال دان

برند تکنیکال سیستم بدون شک یکی از معتبرترین برندهای تولیدکننده فنرهای اوگرماتیک در صنعت طیور می باشد.

پهنای بیشتر،ضخامت کمتر،سرعت انتقال بالا،و استحکام زیاد در مقابل فشارهای وارده از مهمترین شاخصه های این محصول می باشد.

در گروه تولیدی یعقوبی با استفاده از فنرهای مرغوب وارداتی و ایرانی خوط انتقال دان با کیفیت و دوام بسیار بالا به مشتریان عرضه میشود.

لوله سیستم انتقال دان

54 300x300 - سیستم انتقال دان

لوله های مصرفی در سیستم انتقال دان از جنس پلی آمید ضد سایش می باشند. که بصورت شاخه ای تولید می شوند .

این لوله ها در قطر های ۹۰ و ۱۱۰ و۱۲۵ تولید می شوند. که هر کدام باتوجه به قطرشان دارای ضخامت بیشتری می باشند.

هاپر ورودی سیستم انتقال دان

34 300x300 - سیستم انتقال دان

قیف ورودی انتقال دان که توسط گروه تولیدی یعقوبی تولید می شود دارای سایز استاندارد و مناسبی از لحاظ ابعاد می باشد. دهنه ۳۰*۳۰ وارتفاع ۳۰ سانت جنس ورق بکار رفته این محصول ۲ میلیمتر می باشد. این مدل  قیف برای نصب بر روی هر سایز لوله ساخته و طراحی میشوند .

ته خط سیستم انتقال دان

132 300x300 - سیستم انتقال دان

ته خط انتقال دان که توسط گروه تولیدی یعقوبی تولید می شود دارای ابعاد استاندارد  مناسبی برای اینکار می باشد. این ابعاد ۱۸*۱۸ به ارتفاع ۲۵ سانت می باشد. که در قسمت خروجی ته خط انتقال دان گروه تولیدی یعقوبی از قیف پلاستیکی استفاده شده است .که فرم مناسب و ابعاد ایده آلی که در خروجی تبدیل به لوله قطر ۷۰ می شود .تا جهت نصب لوله فلکسی برای هدایت دان به سمت هاپرهای دانخوری کاربرد داشته باشد. ورق بدنه از جنس روغنی و به ضمانت ۲ میلیمتر می باشد.

سنسور 

131 300x300 - سیستم انتقال دان

سنسور انتقال دان گروه تولیدی یعقوبی از نوع مکانیکی می باشدکه با ایجاد فشار بر روی بازوی سنسور عملکرد قطع و وصل دارد. ارزان بودن سنسور انتقال دان گروه تولیدی یعقوبی همراه و مقاوم بودن آن نسبت به نوسانات ولتاژ ورطوبت از ویژگی های بارز این قطعه در مقایسه با سنسورهای القایی می باشد.

بست فنرگیر

51 300x300 - سیستم انتقال دان

بست فنر گیر قطعه ای است جهت مهار فنر اوگر روی شافت الکتروگیر بکس. بست فنر گیر گروه تولیدی یعقوبی از ورق فلزی با ضخامت ۲ میل ساخته شده و پس از فرایند تولید آبکاری می شود .تا نسبت به رطویت و زنگ زدگی مقاوم باشد. بر روی بست فنر گیر ۲ عدد سوراخ به قطر ۸.۵ میلیمتر و به فاصله ۳۰ میلیمتر از یکدیگر تعبیه شده است که توسط دو پیچ روی شافت گیر بکس نصب می شود.

یاتاقان UCF206 

161 300x300 - سیستم انتقال دان

امروزه اکثر شرکت های تولید کننده لوازم و تجهیزات مرغداری،در ساخت سیستم های انتقال دان برای مهار شافت سر خط از یاتاقان های سریUCF206 استفاده می کنند.قیمت مناسب و فراوانی در بازار از مهمترین دلایل این امر می باشد.

قیف خروجی سیستم انتقال دان

165 300x300 - سیستم انتقال دان

قیف خروجی یکی از قطعات ته خط انتقال دان می باشد که توسط گروه تولیدی یعقوبی تولید می شود . دارای ابعاد استاندارد  و مناسبی برای اینکار می باشد و بعلت جنس پلاستیک و فرم خاصی که دارد باعث تخلیه کامل دان می شود و هیچ گاه منجر به ماندگی و کپک زدگی دان در داخال جعبه اتصال ته خط نمی شود.ابعاد این قیف  ۱۸*۱۸ به ارتفاع ۲۰ سانت می باشد که دارای یک لوله خروجی به قطر ۷۰ میلیمتر می باشد تا جهت نصب لوله فلکسی برای هدایت دان به سمت هاپر دانخوری کاربرد داشته باشد.

بست فلزی لوله خرطومی

171 300x300 - سیستم انتقال دان

در سیستم آویز خطوط انتقال جهت مهار لوله خرطومی به قیف خروجی و یا شوتینگ ها از بست فلزی استفاده میشد.

بوشن لوله 

174 300x300 - سیستم انتقال دان

لوله های انتقال دان گروه تولیدی یعقوبی در یک طرف هر شاخه دارای کوبله هست تا لوله ها بدون هیچ قطعه دیگری به یکدیگر متصل شوند.

اما گاها پس از برش لوله نیاز به بوشن هست تا اصال دو لوله انجام شود.این بوشنها از جنس پی وی سی هستند و در داخل دارای ترمز هستند تا لوله ها به اندازه مساوی وارد بوشن شوند.

بوش سر گیربکس سیستم انتقال دان

181 300x300 - سیستم انتقال دان

قطر شافت گیربکسهای انتقال دان همیشه کمتر از قطر داخلی فنرها میباشد لذا جهت تبدبل سایز شافت به قطر داخلی فنر نیاز به استفاده از بوش فلزی میباشد.

قطر داخلی بوش مطابق قطر شافت گیربکس و قطر بیرونی بوش مطابق قطر داخلی فنر اوگر میباشد.جنس این بوشها از میلگرد ترانس میباشند.

در انتهای این بوشها از واشری استفاده میشود تا مانع از برخورد فنر به گیربکس و آسیب رساندن به کاسه نمد آن گردد.

شافت سیستم انتقال دان

176 300x300 - سیستم انتقال دان

شافت انتقال دان قطعه ای فلزی برای مهار فنر در داخل هاپر .این شافت طوری ساخته میشود تا قطربیرونی اش برابر شود با قطر داخلی فنر اوگر.طول شافت باید طبق سایز فنر انتخاب شود تا در اثر چرخش،دوران کامل و بدن لنگی به طرفین باشد.انتهای شافت باید طوری طراحی شود تا با مشخصات یاتاقان هاپر مطابقت کامل داشته باشد.

 

جهت خرید و ثبت سفارش این محصول و سایر محصولات میتوانید از منوی تماس با ما استفاده نمایید و یا با شماره تلفن ۰۹۱۱۳۲۰۹۴۱  تماس حاصل نمایید.

منتظر شنیدن صدای گرمتان هستیم
Call Now Button