جت هیتر

 

جت هیتر یکی از پر کاربرد ترین وسیله گرمایشی در سالن های مرغداری و گلخانه  میباشد .این محصول از گروه تولیدی یعقوبی (طیوران تجهیز ) انتخابی از بهترین برندهای داخلی از قبیل نیروتهویه البرز،صنایع مرغداری الوند و آلفا میباشند.

جت ها بعلت ساختار فنی که دارند می توانند باعث سیرکوله هوای سالن شوند.این بدان معنی است که هوای ورودی داخل جت هیترها می تواند مستقیماً از همان هوای داخل سالن که دمای بالاتری دارد باشد.پس می تواند به شدت در راندمان جت هیترها و قدرت گرمای خروجی تاثیر مثبتی داشته باشد.

از لحاظ ساختار این محصول به دودسته دودکش دار و بدون دودکش تقسیم بندی میشوتد.در هیترهای دودکش دار ازآنجائیکه شعله مستقیم وجود ندارد و گازهای آلاینده همراه حرارت دودکش به بیرون هدایت می شود راندمان کمتری را شاهد هستیم. ولی در عوض هوای بسیار پاک و بدون هر گونه آلایندگی به سالن هدایت می شود که باعث شده این مدل جت هیترها بیشتر در گلخانه ها استفاده گردند.هرچند در سالن های مرغداری هم استفاده می شوند.

در دسته بندی دیگر جت هیترها می توان به تک موتوره و دو موتوره بودن آن ها اشاره کرد. در هیترهای تک موتوره هوای ورودی مجموعه سوخت  از همان هوای ورودی جت هیتر است، در مدل دو موتوره،این هوا توسط موتورهای حلزونی از بیرون سالن  به مجموعه سوخت تزریق  می شوند که این قضیه باعث کیفیت بهتر در شعله جت هیترها و همچنین گرفتگی و کثیفی کمتر مجموعه سوخت جت هیترها می شوند.

مزایای استفاده از جت هیتر

۱-راندمان گرمایش بسیار بالا با سوخت  مستقیم

۲-گرمایش یکنواخت سالن با جایگذاری مناسبف

۳-مصرف سوخت پایین

۴-حمل و جابجایی آسان

۵-قابلیت نصب ترموستات محیطی جهت تثبیت دمای محیط

مشخصات  :

۱-قدرت پرتاب بالا تا ۲۰ متر

۲-دارای برد الکترونیکی تمام اتوماتیک

۳-دارای فلوسوئیچ جهت امنیت بیشتر

۴-بدنه از جنس استیل و کوره از جنس استنلس استیل نسوز

۵-استفاده از الکترو موتورهای الکتروژن (کلاس f با کارایی بالا و مصرف انرژی پایین )

۶-برق ورودی ۲۲۰ ولت تا ۲۴۰ ولت

۷-طراحی شده در مدل های دودکش دار و بدون دودکش

۸-طراحی شده در مدل های گازی وگازوئیلی و دوگانه سوز

انواع جت هیتر از لحاظ ساختار تولید :

 تک موتوره:

 

جت هیتر

این مدل هیتر ساده ترین نوع جت هیترها میباشد .که بعلت قیمت مناسبتر نسبت به سایر مدلها،بیشترین کاربرد را دارد.در این مدلها تنها یک موتور که موتور اصلی فن هست وجود دارد.بنابر این هوای ورودی فن و مجموعه سوخت این نوع هیترها کاملا از هوای داخلی سالن تامین میگردد. که معمولا همراه با ذرات گرد وخاک میباشد و لازم است در پایان هر دوره مجموعه سوخت هیتر سرویس شود.نوع سوخت این مدل میتواند گازی،گازوییلی و دوگانه سوز باشد.ظرفیت حرارتی این هیترها ۱۰۰/۰۰۰ کیلوکالری در ساعت میباشد.

دوموتوره:

 

 

جت های دوموتوره علاوه بر موتور فن اصلی مجهز به یک موتور دوم از نوع حلزونی میباشند .تا توسط این موتور حلزونی ،هوای ورودی مجموعه سوخت تامین شود. که میتوان توسط لوله های خرطومی این هوا را از بیرون از محیط سالن تامین کرد . مزیت اصلی جت هیترهای دوموتوره استفاده از هوای پاک جهت سوخت و ساز بهتر مجموعه سوخت و شعله هیتر میباشد.این مدلها از لحاظ سیستم سوخت در هر سه مدل گازی و گازوییلی و دوگانه سوز تولید میشوند.ظرفیت حرارتی این هیتر ها ۱۰۰/۰۰۰ کیلوکالری در ساعت میباشد.

 

 دودکش دار:

 

جت هیترهای دودکشدار دارای کوره متفاوتی نسبت به جت هیترهای بدون دودکش هستند.در این مدل هیتر ها،کوره اصلی کاملا محصور و بسته میباشد و دود و گاز های مضر توسط اگزوز از کوره به بیرون هدایت میشود.حرارت این مدل جت هیترها نسبت به هیترهای معمولی کمتر میباشد.زیرا بخشی از حرارت کوره از طریق اگزوز به بیرون از سالن هدایت میشود.جت هیترهای دودکشدار در مدلهای تک موتوره و دوموتوره تولید میشوند.برتری اصلی این جت هیترها هوای پاک خروجی جت هیتر میباشد که عاری از دود و گاز های آلاینده میباشد.بنابراین برای مصارفی که کیفیت هوای گرم بسیار اهمیت دارد مثل گلخانه ها،سالنهای ورزشی و ... گزینه مناسبی هستند.این مدلها از لحاظ سیستم سوخت در هر سه مدل گازی و گازوییلی و دوگانه سوز تولید میشوند.ظرفیت حرارتی این هیتر ها ۷۰/۰۰۰ کیلوکالری در ساعت میباشد

 

 گازوییلی باک دار:

 

جت هیترهای باکدار همانطور که از اسمش مشخص هست علاوه بر همه مدلهایی که در بالا توضیح دادیم دارای باک هستند.این مدلها فقط بصورت گازوییل سوز تولید میشوند.و از لحاظ ساختار در تمامی مدلهای ذکر شده که در بالا توضیح دادیم تولید میشوند.

 

 ۵۰ هزار:

 

جت  ۵۰/۰۰۰ کیلوکالری نسبت به مدلهای ۱۰۰/۰۰۰ کیلوکالری دارای ظرفیت حرارتی کمتری هستند.

برای مکانهای کوچکتر از قبیل گلخانه ها و مرغداریهای خانگی استفاده میشوند . و همچنین برای گرم کردن سالنهای صنعتی هم کاربرد زیادی دارد . جت هیتر های ۵۰.۰۰۰ تنوع چندانی ندارند و فقط در مدلهای گازی و گازوییلی تولید میشوند.

نمونه کارهای مشابه