طیوران تجهیز
طیوران تجهیز
طیوران تجهیز
مازندران/آمل/میدان قائم/پاساژ قائم/ طبقه همکف

سیستم دانخوری بشقابی اتوماتیک خروس

سیستم دانخوری بشقابی اتوماتیک خروس

602 300x300 - سیستم دانخوری بشقابی اتوماتیک خروس

 

سیستم دانخوری بشقابی اتوماتیک خروس اگر چه کمتر در سالنهای پرورش مرغ مادر به دلیل استفاده از دانخوری زنجیری یا کانالی استفاده میشوند. اما با توجه به پیشرفت تکنولوژی ،عده ای مرغداران کشور به استفاده از این سیستم روی آورده اند.

تفاوت اصلی سیستم دانخوری بشقابی اتوماتیک خروس با مرغ گوشتی در طراحی بشقاب های آنهاست.با توجه به اینکه در سالنهای پرورش مرغ مادر،خروسها هم حضور دارند .برای اینکه تداخلی در جیره بندی تغذیه مرغ و خروس اتفاق نیفتد،بشقابها طوری طراحی میشوند که مرغها نتوانند از آن تغذیه کنند.

بنابراین یک روش بسیار ساده اما مفید این است که ارتفاع خط دانخوری خروس بالاتر از مرغ باشد تا مرغها نتوتنند از آن تغذیه کنند.

در ادامه به معرفی کامل سیستم دانخوری بشقابی اتوماتیک خروس و جزئیات آن بیشتر آشنا میشویم.

معرفی سیستم دانخوری بشقابی اتوماتیک خروس :

 

امروز همه مرغداران و پرورش دهندگان طیور از مزایای استفاده از سیستم دانخوری بشقابی اتوماتیک مرغ مادر کاملاً آگاهند. با این حال در اینجا به بخش از این موارد اشاره خواهیم کرد:

توزیع سریع و یکنواخت دان یکی از مهمترین محاسن و امتیازات این سیستم می باشد.دانخوریهای بشقابی گروه تولیدی یعقوبی (طیوران تجهیز ) طوری طراحی شده اند .که در کمترین زمان ممکن،دان را بطور یکنواخت تا انتهای سالن میرساند و به محض رسیدن به بشقاب آخر بطور اتوماتیک توسط سنسورهای هوشمند قطع می نماید.

جلوگیری از آلودگی دان به کود و پر و مواد زائد یکی دیگر از مزایای سیستم دانخوری اوگر بشقابی اتوماتیک می باشد.استفاده از ریگلاژهای تنظیم ارتفاع امکان تنظیم خط در یک سطح کاملاً صاف و تراز با کف سالن را مهیا  می سازد. که همزمان به کمک وینچ های گیر بکس در جهت بالا و پائین حرکت می کنند.

از دیگر مزایای سیستم های دانخوری بشقابی اتوماتیک گروه تولیدی یعقوبی شستشوی آسان و ضدعفونی سریع بشقابها و خطوط دانخوری می باشد.هر بشقاب دانخوری دارای دریچه ورود دان می باشد. که می توان به راحتی باتنظیم میزان دان ورودی هر بشقاب را کنترل نمود.

درصوریتکه از سیستم دانخوری اوگر بشقابی اتوماتیک بطور صحیح استفاده شود استهلاک سیستم به شدت کم می باشد. که این مساله مهمی در استفاده همشیگی از این سیستم  و کاهش هزینه های مرغداری می باشد.

مزایای استفاده از سیستم دانخوری بشقابی اتوماتیک خروس :

۱-توزیع یکنواخت دان از ابتدا تا انتهای سالن

۲- استفاده جوجه از چندروزگی تا آخرین روز پرورش

۳-عدم وورود جوجه به  داخل بشقاب از یک هفتگی

۴- مجهز به سیستم قطع کن اتوماتیک در انتهای خط

۵-عدم آلودگی و پرت دان بعلت ساختار مناسب و درزبندی عالی

۶-شستشوی بسیار راحت در کمترین زمان ممکن

۷-وزن گیری بالاتر نسبت به دانخوری زنجیری و در نتیجه سود دهی بیشتر

مشخصات فنی:

۱-قابلیت استفاده ۱۴ پرنده به صورت همزمان از یک بشقاب

۲-استفاده از هاپر دو تکه جهت بالا بردن خطوط

۳-استفاده از وینچ ۵/۱ تن جهت بالا بردن اسان خطوط

۴-استفاده از الکتروگیربکس ۱ اسب

۵-قابلیت تنظیم میزان دان ورودی هر بشقاب در ۴ مرحله

۶-لوله گالوانیزه استفاده شده از نوع تاجدار جهت جلوگیری از چرخش بشقاب

۷-فاصله ۸۰ سانت بین هر بشقاب

۸-مجهز به قطع کن مجزا برای  هر بشقاب جهت ورود دان به داخل بشقاب

اجزا و متعلقات سیستم دانخوری بشقابی اتوماتیک خروس :

 

بشقاب دانخوری:

 

608 300x300 - سیستم دانخوری بشقابی اتوماتیک خروس

 

این بشقاب ها قابلیت نصب هم بر روی لوله های گرد را دارا هستند و هم لوله های تاج دار.

تمامی بشقابهای تولید شده برای لوله های قطر ۴۵ میلیمتر تولید میشوند تا دارای استانداردهای مشابهی باشند.

 

الکتروگیربکس سیستم دانخوری اوگر بشقابی اتوماتیک :

167 300x300 - سیستم دانخوری بشقابی اتوماتیک خروس

الکتروگیربکس دانخوری بشقابی اتوماتیک وظیفه انتقال دان از سر سالن تا ته سالن را بعهده دارد.این محصول ترکیبی از موتور الکتریکی وگیربکس مکانیکی میباشد که با یکدیگر کوبل میشوند.معمولا گیربکسهای دانخوری بشقابی با سرعت ۳۱۵ دور در دقیقه میچرخند .تا با سرعتی استاندارد دان را منتقل نمایند.

برندهای موتوژن و الکتروژن در ایران موتورهای الکتریکی این محصول را تولید میکنند. و گاها از برندهای چینی نیز استفاده میشود.گیربکس هم در ایران تولید میشود و هم نمونه های وارداتی با کیفیتی در کشور ما وجود دارند.

ما در شرکت طیوران تجهیز به دلیل اهمیت بالای گیربکس،از نمونه های وارداتی استفاده میکنیم تا رضایت مندی مشتریان ما همیشگی باشد.

فنر اوگردانخوری بشقابی :

158 300x300 - سیستم دانخوری بشقابی اتوماتیک خروس

فنر اوگر،مفتولی هست از جنس فولاد که توسط فرایند نورد به شکل مارپیچ در می آید.این قطعه که به گیربکس دانخوری متصل میشود با نیروی گیربکس شروع به چرخش میکند . و در اثر این چرخش،دان را در طول سالن به حرکت در میآورد تا بشقابهای دانخوری یکی پس از دیگری شارژ شوند.

بست فنرگیر:

51 300x300 - سیستم دانخوری بشقابی اتوماتیک خروس

بست فنر گیر قطعه ای است جهت مهار فنر اوگر روی شافت الکتروگیربکس.بست فنر گیر گروه تولیدی یعقوبی از ورق فلزی با ضخامت ۲ میل ساخته شده و پس از فرایند تولید آبکاری می شود تا نسبت به رطویت و زنگ زدگی مقاوم باشد.

بر روی بست فنر گیر ۲ عدد سوراخ به قطر ۸.۵ میلیمتر و به فاصله ۳۰ میلیمتر از یکدیگر تعبیه شده استکه توسط دو پیچ روی شافت گیر بکس نصب می شود.

وینچ دانخوری:

106 300x300 - سیستم دانخوری بشقابی اتوماتیک خروس

وینچ دانخوری بشقابی از نوع گیربکسی با قدرت ۱.۵ تن تولید میشود.وظیفه اصلی این محصول،بالا بردن خطوط دانخوری جهت شستشوی بشقابها و یا تغیر ارتفاع خطوط بعلت تغیر سن گله میباشد.

وینچ دانخوری به وینچ کتابی و یا وینچ های گیربکسی هم معروف است که هم نمونه های وارداتی در ایران موجود هست و هم چندین شرکت قادر به تولید آن میباشند.

لوله دانخوری بشقابی :

139 300x300 - سیستم دانخوری بشقابی اتوماتیک خروس

لوله دانخوری بشقابی از جنس ورق گالوانیزه با ضخامت یک میلیمتر میباشد.قطر این لوله ها ۴۵ میلیمتر و در شاخه هایی بطول ۴ متر تولید میشوند.

که با تقسیم بندی استاندارد روی این لوله ها به فاصله ۸۰ سانتیمتر از یکدیگر برای نصب بشقاب سوراخهایی به شکل مستطیل پانچ میشود تا نهایتا ۵ عدد بشقاب بر روی هر شاخه لوله نصب گردد.

البته در گذشته برخی شرکتها لوله های به طول ۳ متر تولید میکردند که روی هر شاخه به فاصله ۷۵ سانتیمتر یک عدد بشقاب (۴ عدد بشقاب روی هر شاخه)نصب میشد.

لوله های دانخوری از لحاض شکل ظاهر و فرایند تولید به دو مدل تقسیم میشوند:

۱- لوله های گرد که توسط سیستم درزجوش تولید میشوند و سطح بیرونی آنها کاملا گرد میباشد.

۲-لوله های تاجدار که توسط پرس به فرم دایره تبدیل میشوند و پس از گرد شدن کامل یک لبه یک سانتیمتری روی ورق ایجاد میشود تا علاوه بر افزایش استحکام،با ورود به شیار بشقاب مانع از چرخش بشقاب به دور لوله گردد.

هاپر سیستم دانخوری اوگر بشقابی اتوماتیک :

140 300x300 - سیستم دانخوری بشقابی اتوماتیک خروس

یکی از مهمترین قسمتهای دانخوری هاپر دانخوری بشقابی هست.هاپر دانخوری بشقابی که توسط گروه تولیدی یعقوبی تولید می شود از جنس ورق گالوانیزه می باشد. این هاپرها با ظرفیت ۸۰ کیلوگرم تولید می شوند.

دارای دو قسمت هاپر و زیر هاپر می باشند که توسط گیره در دو طرف به یگدیگر وصل و مهار می شوند.ضخامت ورق هاپر ۱ میلیمتر و ورق زیر هاپر ۱.۵ میلیمتر می باشد.

رابط لوله که در قسمت زیر هاپر تعبیه شده است طوری طراحی و نصب شده است تا دچار شکستگی و کج شدن نشود.

ته خط سیستم دانخوری اوگر بشقابی اتوماتیک :

177 300x300 - سیستم دانخوری بشقابی اتوماتیک خروس

ته خط دانخوری بشقابی گروه تولیدی یعقوبی طوری طراحی شده است که به راحتی می توان آن را بر روی گیربکس دانخوری بشقابی نصب و تعمیر و نگهداری آن را انجام داد.

بر روی ته خط دانخوری یک سنسور پدالی مکانیکی وجود دارد تا با رسیدن دان به ته خط بطور اتوماتیک وار،موتورگیربکس خاموش شود.

مکانیکی بودن سنسور پدالی امتیاز بزرگی است که نسبت به سنسور های القایی دارای عمر بیشتر، قیمت کمتر می باشد.این سنسور از برند امرون ژاپن ساخته شده که کیفیت بسیار بالایی دارد.

یکی از معضلات اصلی ته خط دانخوری  که در بازار موجود است شکستگی لوله رابط دانخوری هست. ما برای رفع این مشکل ته خط دانخوری را طوری طراحی کردیم که هرگز این اتفاق نیفتد.

سیم بکسل گالوانیزه:

129 300x300 - سیستم دانخوری بشقابی اتوماتیک خروس

سیم بکسل های مورد استفاده گروه تولیدی یعقوبی از نوع گالوانیزه فولادی می باشند.این سیم بسکلها بدلیل گالوانیزه بودن نسبت به رطوبت دوام بالایی دارند.سیم بکسلهای گروه تولیدی یعقوبی ساخت کشور چین می باشند و کیفیت بالایی دارند.

سیم بکسل ۵ یکی از سایزهای پر مصرف در صنعت طیور می باشد که بیشتر بعنوان سیم اصلی در خطوط دانخوری بشقابی استفاده می شود .

سیم بکسل ۳ هم از دیگر سیمهای پر کاربرد در صنعت طیور می باشد که بیشتر به عنوان آویز خطوط دانخوری بشقابی استفاده می شود.

سیم بکسل نمره ۱.۵ هم از مواردیست که بیشتر به عنوان سیم ضد نشت پرنده یا سیم شوکر استفاده می شود.

بست سیم بکسل:

135 300x300 - سیستم دانخوری بشقابی اتوماتیک خروس

بست سیم بکسل  که گاهاً به کرپی هم معروف می باشد قطعه ای است جهت مهار سیم بکسل و اتصال بین سیم بکسلها .این بستها در دو نوع چدنی و فولادی در صنعت مرغداری مصرف میشوند. بستهای فولادی نسبت به بستهای چدنی محکم تر و گرانتر هستند و کیفیت بالاتر می دارند.معمولاً جهت آویز خطوط نیپل از بستهای چدنی (بعلت سبکی خط نیپل) و در خطوط دانخوری بشقابی از بستهای فولادی استفاده می شود.

در صنعت مرغداری ،بست سیم بکسل در سایزهای ۵و۶و۸ بیشترین کاربرد را دارند . گروه تولیدی یعقوبی از بستهای با کیفیت و وارداتی از کشور چین استفاده می نماید.

شافت هاپر سیستم دانخوری اوگر بشقابی اتوماتیک :

176 300x300 - سیستم دانخوری بشقابی اتوماتیک خروس

شافت هاپر دانخوری بشقابی بطول ۱۲ سانت و به قطر ۲۰ میلیمتر در گروه تولیدی یعقوبی تولید میشود.دو سوراخ قلاویز شده قطر ۶ میلیمتر به فاصله آکس به آکس ۳۰ میلیمتر هم روی آن تعبیه شده تا بتوان به کمک بست فنرگیر،فنر دانخوری را به شافت مهار کرد.جنس این قطعه از آهن معمولی میباشد.

یاتاقان UCFL204:

162 300x300 - سیستم دانخوری بشقابی اتوماتیک خروس

یکی از قسمتهای  دانخوری بشقابی،یاتاقان UCFL204 هاپر دانخوری بشقابی هست.این یاتاقان توسط دو پیچ به بدنه هاپر متصل میشد.ساخت کشور چین میباشد و از نوع درجه یک میباشد.

قرقره فلزی ۹۰:

126 300x300 - سیستم دانخوری بشقابی اتوماتیک خروس

قرقره فلزی قطر ۹۰ که توسط گروه تولیدی یعقوبی تولید می شود نسبت به فشار وزن تحمل بالایی دارد.این قرقره ها به قطر ۹۰ میلیمتر و به ضخامت ۲۵ میلیمتر طراحی و ساخته شده اند.ضخامت ورق بدنه ۲ میلیمتر از جنس ورق گالوانیزه می باشد.و طوری طراحی و تولید شده است که نسبت به فشار و وزن بالا تحمل زیادی داشته باشد.

از این قرقره بعنوان قرقره سر هاپر در دانخوری بشقابی و نصب اینلت استفاده می شود.

بست تنظیم ارتفاع:

10 300x300 - سیستم دانخوری بشقابی اتوماتیک خروس

بست تنظیم ارتفاع دانخوری قطعه ایست از جنس ورق گالوانیزه با ضخامت ۱.۵ یا ۲ میلیمتر به ابعاد ۳*۸ سانتیمتر.این قطعه جهت تنظیم خطوط دانخوری استفاده میشود.

 

نتیجه گیری:

سیستم دانخوری بشقابی اتوماتیک در دسته های مختلفی کاربرد دارد . تمامی این دسته ها به شرح ذیل میباشند: 

۱- سیستم دانخوری بشقابی اتوماتیک مرغ گوشتی

۲- سیستم دانخوری بشقابی اتوماتیک مرغ مادر

۳- سیستم دانخوری بشقابی اتوماتیک خروس

۴- سیستم دانخوری بشقابی اتوماتیک بوقلمون

۵- سیستم دانخوری بشقابی اتوماتیک مرغ تخم گذار

۶- سیستم دانخوری بشقابی اتوماتیک کبک و بلدرچین

 

جهت خرید و ثبت سفارش این محصول و سایر محصولات میتوانید از منوی تماس با ما استفاده نمایید و یا با شماره تلفن ۰۹۱۱۳۲۰۹۴۱  تماس حاصل نمایید.

منتظر شنیدن صدای گرمتان هستیم
Call Now Button