سیستم آبخوری نیپل

سیستم آبخوری نیپل

 

سیستم آبخوری نیپل بهترین انتخاب جهت تامین آب کافی و بهداشتی در صنعت پرورش طیور می باشد. قابل دسترس بودن آب به خصوص از روز اول ورود جوجه به سالن تا پایان دوره پرورش از نکات بسیار مهم می باشد. سیستم های مختلف آبخوری نیپل به صورت اختصاصی برای تامین نیازهای مرغ مادر، مرغ تخمگذار و مرغ گوشتی طراحی می شوند، طراحی دقیق سیستم های فوق فراهم کردن مقدار کافی آب را تضمین می نماید.

انواع نیپل های مورد استفاده در خطوط آبخوری:

  • نیپل های ۳۶۰ درجه با عملکرد جانبی و مستقیم سبب حصول اطمینان از عملکرد در هر زاویه ای حتی با کوچکترین لمس سوزن نیپل می شوند و حتی جوجه های یک روزه می توانند به راحتی از نیپل استفاده نمایند.
  • نیپل های ۱۸۰ درجه دارای یک پین (سوزن) متحرک ۱۸۰ درجه با قابلیت حرکت یکطرفه (بالا و پایین رفتن) سوزن نیپل بدون عملکرد جانبی می باشند. این نیپل ها مخصوص مرغ تخمگذار بوده و از سن شروع تولید به بعد در قفس های مرغ تخمگذار و پولت مورد استفاده قرار می گیرند.

فشار جریان آب مخزن قبل از ورود به خطوط لوله نیپل به وسیله فشارشکن کاهش یافته و مطابق با افزایش سن گله میزان فشار آب داخل سیستم افزایش داده می شود. همچنین فشارشکن با قابلیت (فلاشینگ) در خط آبخوری برخوردار می باشد.

مزایای استفاده از سیستم آبخوری نیپل :

۱-یکنواختی در پرورش گله .

۲-آسان بودن دسترسی به آب پرنده

۳-قابلیت استفاده جوجه از یک روزگی تا آخرین روز پرورش

۴-قابل استفاده برای پرنده هایی حتی وزن بالای ۳ کیلو

۵-بهداشت بهتر بعلت عدم خیسی بستر

۶-عدم درگیری گله با بیماریهای ناشی از خیسی بستر

۷-عدم هدر رفتن آب ودارو بخاطر ریزیش آب 

 

اجزا و متعلقات سیستم آبخوری نیپل

در ادامه به معرفی اجزا و متعلقات سیستم آبخوری نیپل می پردازیم:

سوزن آبخوری نیپل:

سوزن آبخوری نیپل رو بدون شک میتوان مهمترین قسمت از یک سیستم آبخوری نیپل دانست که جوجه ها با نوک زدن به آنها آب میخورند . این سوزنها با توجه به میزان آبدهی انتخاب میشوند که درجه چرخش نوک سوزن این میزان را مفاوت میسازد.

ما در طیوران تجهیز از سوزنهای ۳۶۰ درجه برند CLR ساخت کشور ترکیه برای مرغ گوشتی و مادر و سوزنهای ۱۸۰ درجه برای مرغهای تخمگذار و بلدرچین استفاده می کنیم .

جنس این سوزنها از استیل مخصوص ضد زنگ می باشد که در مقابل خوردگی مقاوم باشد و طول عمر طولانی داشته باشد .

این سوزنها به کمک دستگا های مخصوص بر روی لوله های آبخوری رزوه و نصب میشوند .

در صورت انتخاب این محصول میتوانید روی خرید محصول کلیک نمایید.

فشار شکن آبخوری نیپل:

فشار شکن آبخوری نیپل یکی از مهمترین لوازم در خطوط آبخوری نیپل می باشد . وظیفه اصلی فشار شکن آبخوری نیپل تنظیم فشار آب داخل خطوط نیپل می باشد . که یک وظیفه بسیار مهم تلقی می شود . زیاد بودن فشار آب داخل خطوط باعث هدر رفتن آب و خیسی بستر خواهد شد . کم بودن فشار آب هم باعث می شود تا به جوجه ها به مقدار کافی آب نرسد . بنابراین این فشار با توجه به سن گله باید تنظیم شود.

فشار شکنها دارای پیچ تنظیم فشار در قسمت زیرین می باشند که با چرخش آنها به طرفین می توان بالا رفتن یا پائین آمدن فشار خطوط را در روی آب نمای نصب شده بر روی فشار شکن ملاحضه کرد .

فشارشکن مورد استفاده در خطوط آبخوری نیپل در شرکت طیوران تجهیز مجهز به شیر فشار مستقیم می باشد . شیر فشار مستقیم وظیفه ایجاد فشار خط ورودی رابطور کامل و بدون افت برروی خطوط نیپل را دارد . بنابراین در موقع دادن واکسن و همچنین شتسشوی خطوط نیپل و وجود شیر فشار مستقیم کمک زیادی می کند . توصیه میکنیم در موقع خرید فشار شکن ،از نوع مجهز به شیر فشارشکن خریداری نمایید.

در صورت انتخاب این محصول میتوانید روی خرید محصول کلیک نمایید.

وینچ آبخوری نیپل:

وینچ آبخوری نیپل شرکت طیوران تجهیز یکی از با کیفیت ترین وینچهای تولید ایران میباشد. سیستم دنده های این وینچ از نوع ماردونی میباشد . که تحمل کشیدن باری به وزن ۵۰۰ کیلوگرم دارد . این وینچ برای نصب سیستم آبخوری نیپل طراحی و تولید شده است . استفاده از بلبرینگهای کف گرد مرغوب ،بدنه فلزی بسیار محکم ، دنده های فولادی آبکاری شده و بسته بندی مناسب از مزایای این وینچ میباشد.

در صورت انتخاب این محصول میتوانید روی خرید محصول کلیک نمایید.

لوله آبخوری نیپل:

لوله های آبخوری نیپل در مدلهای چهارگوش و گرد تولید میشوند که طول هر شاخه ۴ متر میباشد . ما در شرکت طیوران تجهیز از لوله های چهارگوش استفاده میکنیم .جنس این لوله ها پی وی سی میباشد.

در لوله های چهارگوش بعلت کمتر بودن قطر داخلی لوله و همچنین نفوذ بیشتر سوزن به داخل لوله، گرفتگی لوله بیشتر اتفاق می افتد ولی با شستشوی منظم خطوط به کمک مواد شوینده این مشکل چندان مشهود نیست . در لوله های گرد سرعت جریان آب بیشتر است . اما در لوله های گرد بعلت متعلقات نصب سوزن نیپل،مثل کمربند و اورینگها،خرابی و نشتی آب بیشتری اتفاق می افتد.

در صورت انتخاب این محصول میتوانید روی خرید محصول کلیک نمایید.

 

لوله ساپورت آبخوری :

لوله ساپورت یا نگهدارنده آبخوری یک لوله فلزی گالوانیزه با قطر ۲۸ میلیمتر و ضخامت ۰.۹ میلیمتر می باشد . این محصول بصورت شاخه های ۴ متری تولید میشود . وظیفه اصلی این لوله ، محافظت از لوله نیپل در مقابل دفرمگی و موج می باشد تا خط آبخوری در مواقع استفاده به صورت کاملا تراز در طول سالن آویز بماند.

در صورت انتخاب این محصول میتوانید روی خرید محصول کلیک نمایید. 

کاسه آبخوری نیپل

کاسه های آبخوری نیپل که توسط گروه تولیدی یعقوبی عرضه می شود از پلاستیک درجه یک و قابل انعطاف ساخته شده است . این کاسه ها در مدلهای مختلفی از جمله تک پایه،دو پایه،اس دار و ... تولید میشوند که در شرکت طیوران تجهیز از کاسه های تک پایه اس دار برند ستاره استفاده می شود . این کاسه به دلیل دارا بودن نگهداره لوله ساپورت ،استحکام بیشتری به خطوط نیپل می دهد و کیفیت بالای این محصول دوام آن را برای سالهای طولانی تضمین می نماید .

همچنین کاسه های تک پایه نسبت به دوپایه از لحاظ راحتی استفاده پرنده دارای امتیاز بیشتری هستند اما در عوض کاسه های دو پایه دارای فضای بیشتری برای جمع آوری آب هستند که در جمع آوری آب و خیس نکردن بستر عملکرد بهتری دارند.

در صورت انتخاب این محصول میتوانید روی خرید محصول کلیک نمایید. 

بست لوله فلزی آبخوری:

رابط لوله فلزی که توسط گروه تولیدی یعقوبی تولید میشود جهت اتصال لوله های ساپورت قطر ۲۸ طراحی و ساخته شده اند . طول این رابط ۹ سانتیمتر و دارای ۳ عدد پیچ و مهره گالوانیزه قطر ۶ میلیمتر می باشد . ضخامت ورق فلزی این محصول یک میلیمتر میباشد که از جنس گالوانیزه هست تا در مقابل رطوبت و زنگ زدگی مقاوت بالایی داشته باشد.

در صورت انتخاب این محصول میتوانید روی خرید محصول کلیک نمایید. 

رابط پلاستیکی لوله نیپل :

این محصول یک قطعه قابل انعطاف جهت اتصال لوله های آبخوری نیپل می باشد . موف  آبخوری نیپل در دو مدل چهار گوش و دایره ای شکل تولید می شوند. که هرکدام برای لوله های چهار گوش و دایره ای شکل طراحی شدند .

نصب موف آبخوری نیپل به چند روش انجام می شود . برخی فقط با چسب پی وی سی  آنرا نصب می کنند . برخی با بست لوله آنرا نصب می کنند و برخی هم علاوه بر چسب ،بست لوله هم می بندند .

به نظر ما هر یک از این سه روش اگر بطور صحیح و با کیفیت انجام پذیر می تواند کفایت کند و در صورت عدم نصب صحیح نشتی آب و خیسی بستر مشکل بزرگی هست که برای مرغدار بوجود می آید و باعث بروز بیماری در گله می شود.

در صورت انتخاب این محصول میتوانید روی خرید محصول کلیک نمایید. 

قرقره پلاستیکی

قرقره پلاستیکی یکی دیگر از اجزای سیستم آبخوری نیپل میباشد که توسط گروه تولیدی یعقوبی تولید میشوند . این قرقره ها از جنس پلاستیک میباشند و در تولید آن از مواد صد درصد خالص استفاده میشود . قطر این قرقره ها ۵۲ میلیمتر میباشد و طراحی آن به گونه ایست که به هیچ عنوان نخ یا سیم بکسل از روی قرقره خارج و به بغل قرقره هدایت نشود . قلاب آویز قرقره ها از جنس فولاد با ضخامت ۶ میلیمتر میباشد.

در صورت انتخاب این محصول میتوانید روی خرید محصول کلیک نمایید. 

سیم بکسل

سیم بکسل های مورد استفاده در سیستم آبخوری نیپل از نوع گالوانیزه فولادی میباشند تا در مقابل رطوبت و زنگ زدگی مقاومت بالایی داشته باشند . برای خط اصلی آبخوری نیپل از سیم بکسل نمره ۴ میلیمتر استفاده میشود و برای سیستم آویز هم از سیم بکسل نمره ۱.۵ میلیمتر استفاده میشود.

البته در بیشتر موارد مخصوصا در مناطق با رطوبت بالا برای سیستم آویز آبخوری نیپل ازنخ ابریشمی ضخیم با ضخامت ۵ میلیمتری استفاده میشود که نسبت به سیم بکسل دارای مقاومت و طول عمر بیشتری هست.

در صورت انتخاب این محصول میتوانید روی خرید محصول کلیک نمایید. 

نخ آویز آبخوری

برای آویز خطوط نیپل از نخ ابریشم با روکش بافته شده استفاده میشود . نخ آویز شرکت طیوران تجهیز یکی از باکیفیت ترین نخهای تولید شده در ایران  می باشد که علاوه بر روکشی ابریشمی دارای مغز داخلی ابریشمی نیز می باشد . این نخ دارای ضخامت ۶ میلیمتر می باشد که بسیار محکم است و دوام خیلی زیادی دارد . نخ آویز برای اتصال به سیم بکسل اصلی نیاز به قطعه ای به نام بست سیم بکسل دارد .

در صورت انتخاب این محصول میتوانید روی خرید محصول کلیک نمایید. 

بست سیم بکسل

بست سیم بکسل یا کرپی قطعه ای است برای اتصال نخ آویز آبخوری به سیم بکس اصلی . این بست در سایز ۵ از جنس چدن برای سیستم آبخوری استفاده میشود.

در صورت انتخاب این محصول میتوانید روی خرید محصول کلیک نمایید. 

بست تنظیم ارتفاع

سه سوراخ تنظیم ارتفاع آبخوری نیپل که از اسمش مشخص است جهت تنظیم ارتفاع آبخوری نیپل طراحی و تولید می شود. جنس این قطعه از نوع پلاستیک درجه یک می باشد. لازم است جهت استفاده از این محصول از هر سه سوراخ آن استفاده شود تا این قطعه بتواند وظیفه خود را به درستی انجام دهد.

در صورت انتخاب این محصول میتوانید روی خرید محصول کلیک نمایید. 

شیر انتهای خط آبخوری نیپل

شیر انتهای خط آبخوری نیپل شامل مجموعه ای از سه راهی و شیر و شیلنگ آب نمای فنر دار می باشد . این محصول در انتهای خط آبخوری نیپل وصل میشود تا در زمان استفاده از خطوط نیپل،فشار آب داخل لوله های آبخوری از روی شیلنگ آب نما قابل رویت باشد . 

اما در زمان شستشوی خطوط نیپل با باز شدن شیر پی وی سی انتهایی خط،تمامی رسوبات و جرم های داخل لوله ها به خارج هدایت گردند.

نصب خوب و اصولی این مجموعه به لوله نیپل اهمیت زیادی دارد و لازم هست در انجام این کار از چسب کاری صحیح مطمئن شد.

در صورت انتخاب این محصول میتوانید روی خرید محصول کلیک نمایید. 

نکته بسیار مهم در خرید این محصول این است که خط را بطور جداگانه و سر و ته خط را هم جداگانه باید خرید کرد.

پروژه ها

چند نمونه از پروژه های اجرایی سیستم آبخوری نیپل

 

سخن مدیر

ما در شرکت طیوران تجهیز با سالها تجربه در زمینه تولید و فروش تجهیزات مرغداری و گلخانه مفتخر هستیم تا با ارائه این فروشگاه آنلاین و همچنین عرضه محصولات خود در سایت ترب ،دسترسی بازدید کنندگان را به اطلاعات و خرید محصول آسان نماییم و در این مسیر از شما عزیزان بسیار سپاسگزاریم.

نمونه کارهای مشابه