مقالات

بهترین زمان جوجه کشی و پرورش مرغ

بهترین زمان جوجه کشی و پرورش مرغ چه فصلی است ؟

همان طور که می دانید ورود با بازار کار نیازمند دانستن نکات مهم در مورد آن حرفه و شغل است که در سودآوری آن تاثیر بسزایی دارد و شناخت بازار کار محصول مورد نظر برای تولید آن  ، بهترین زمان تولید و عرضه آن از این دست مواردی است که برای شروع یک کار تخصصی به دانستن آن نیازمندیم و در این مقاله میخواهیم بدانیم بهترین زمان جوجه کشی و پرورش مرغ چه فصلی است ؟

لازمه فرآیند تخصصی جوجه کشی و کسب درآمد از طریق آن نیز دانستن شرایط و ضوابط خاص آن است.(پرورش مرغ ) که قصد داریم جهت افزایش آگاهی افراد برای ورود به این حرفه ، مقاله ای را با عنوان بهترین فصل جوجه کشی مرغ ارائه دهیم .

از موراد مهمی که باید در جوجه کشی مرغ رعایت شود. می توان فصل جوجه کشی ، میزان رطوبت هوا ،(جوجه کشی) دمای هوا و میزان اکسیژن موجود و چرخش تخم مرغ ها را نام برد.

که تاثیر بسیار زیاد در یک جوجه کشی اصولی و سالم را دارد . از مهم ترین نکاتی که در جوجه کشی مرغ باید رعایت کرد ،

فصل جوجه کشی مرغ

فصل تابستان را برای این امر انتخاب نمایید تا هم بیش ترین نتیجه را بگیرید.

(جوجه کشی ) و هم این که کم ترین سرمایه گذاری را برای خرید تخم مرغ  انجام دهید ، زیرا فصل تابستان فصل گرمی است . که تمایل افراد به خرید تخم مرغ و مصرف آن بسیار کم می باشد .

به همین دلیل از قیمت پایینی برخوردار است . ولی در پاییز به علت افزایش سردی هوا و میزان تقاضای بازار در خرید.

تخم مرغ تا اوایل بهار قیمت تخم مرغ بالا می رود . که به صرفه نیست . با سرمایه گذاری زیاد به این کار مشغول شوید ، خصوصا کسانی که برای اولین بار می خواهند جوجه کشی مرغ را تجربه نمایند.

که ممکن است به علت نداشتن تجربه کافی در این زمینه نتیجه دلخواه را نگرفته و متحمل زیان و ضرر زیادی گردند .

هم چنین به دلیل تمایل به خرید جوجه مرغ از اوایل زمستان ، فصل مناسب جوجه کشی را اوایل بهار و تابستان در نظر گرفته می شود. تا در شروع فصل سرد بتوانند جوجه های تازه متولد شده را به بازار وارد نمایند .

علاوه بر این ، به علت طولانی بودن روز در فصل بهار و تابستان و معتدل و مناسب بودن دمای هوا برای این کار ، بهترین زمان جوجه کشی مرغ می باشد.

اما در فصل زمستان چون روزها کوتاه بوده ، باید در مشابه سازی با فصل تابستان از نور مصنوعی و معتدل سازی دمای هوا استفاده گردد. که این کار افزایش هزینه ها را برای افراد در بر خواهد داشت .

زمان تخم گذاری:

زمان جفت گیری و تخم گذاری مرغ اصولا در فصل بهار صورت می پذیرد . که این فصل بهترین زمان برای تخم های نطفه دار می باشد.

و پس از تخم گذاری مرغ بهترین زمان قرار دادن تخم در دستگاه جوجه کشی نهایتا تا یک هفته پس از آن می باشد .

بهترین زمان جوجه کشی و پرورش مرغ چه فصلی است ؟

2 دیدگاه در “بهترین زمان جوجه کشی و پرورش مرغ

  1. پیمان جلیلی گفت:

    عالیه

    1. پیمان جلیلی گفت:

      قالب سوزیانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *