هیتر کابینتی ۲۵۰ هزار الوند

 

هیتر کابینتی یا کوره هوای گرم یکی از مهمترین و پرکاربرترین تجهیزات گرمایشی برای تامین گرمای مورد نیاز سالن های  گلخانه ها ، مرغداری ها ،سالنهای ورزشی،سوله های بزرگ صنعتی و غیره می باشد.

هیتر ها از لحاظ ساختار دارای یک دیگ یا کوره از جنس استنلس استیل می باشند . که بر روی این کوره ها مشعل نصب میشوند . در مرحله بعد هوای داغ تولید شده توسط مشعل از فضای کوره به یک مبدل یا کوئل که از شبکه لوله های فلزی ساخته شده . وارد و بعد از آن از دودکش خارج می شود.

جهت هدایت گرمای کوره به خارج از هیتر،یک یا دو فن در قسمت پشت یا زیرین هیتر به داخل بدنه هیتر هوا می دمد. جریان باد پس از برخورد به بدنه کوره و سپس عبور از قست مجموعه کوئل گرم شده و به سمت خروجی هیتر هدایت می‌شود.

در انتخاب نوع فنهای دمنده هیترهای کابینتی با توجه به ظرفیت حرارتی و نوع ساختار فنی هیتر ها می‌توان از فن های آکسیال یا پروانه ای یا سانتریفیوژ استفاده کرد.

تقسیم بندی هیتر کابینتی از لحاظ نوع سوخت:

این محصول از لحاظ نوع سوخت مصرفی به موارد زیر تقسیم بندی میشوند:

هیتر  با مشعل گازی

هیتربا مشعل گازوییلی

همچنین نوع مشعل هیتر نیز با توجه به نوع سوخت در دسترس مکان مد نظر  میتواند گازی و یا گازوییلی باشد.

تقسیم بندی هیتر کابینتی از لحاظ ساختار ظاهری:

 از لحاظ بدنه و ظاهر و همچنین جانمایی مناسب در مکان نصب به دو مدل تقسیم میشود:

هیترهای  افقی(horizontal cabinet heater)

هیترهای عمودی(vertical cabinet heater)

 

تقسیم بندی هیتر کابینتی از لحاظ ظرفیت حرارتی:

یکی از شاخصه های اصلی در سنجش ظرفیت حرارتی هیترهای ،ظرفیت حرارتی مشعل نصب شده بر روی آن میباشد.که البته عوامی دیگری از قبیل جنس کوره از لحاظ استیل و یا آهن بودن،تعداد لوله های قسمت کوئل دیگ،نوع فن دمنده هوا و … هم تاثیرگذار میباشند.
اما درحالت کلی هیتر های کابینتی از نظر ظرفیت به صورت زیر تقسیم بندی میشوند:
 

هیتر  ۷۵,۰۰۰ کیلو کالری بر ساعت 

 

هیتر  ۱۵۰,۰۰۰ کیلو کالری بر ساعت 

 

هیتر  ۲۵۰,۰۰۰ کیلو کالری بر ساعت 

 

هیتر  ۳۰۰,۰۰۰ کیلو کالری بر ساعت 

 

هیتر  ۴۰۰,۰۰۰ کیلو کالری بر ساعت

البته شرکتهای سازنده این محصولات  میتوانند ظرفیت های مختلفی را به بازار عرضه کنند . که بستگی به عوامل ذکر شده در بالا دارد.

   

مشخصات ساختاری هیترهای کابینتی:

      

توان موتور

(Kw)

قطر پروانه درون حلزون

(cm)

قطرسوراخ پولی موتور)mm)

قطرسوراخ پولی شفت

(mm)

قطر پولی موتور

(cm)

قطر پولی شفت

(mm)

نوع حلزونتعداد حلزوننوع یاتاقان

طول شفت

(cm)

قطر شفت فن(mm)نوع هیتر
۲.۲۳۸۲۸۲۸۱۰۲۱کوچکیک۲۰۶۷۰۳۰۸۰۰۰۰Kcal/h
۴۴۵۲۸۲۸۱۰۲۱متوسطیک۲۰۶۸۴۳۵۱۵۰۰۰۰Kcal/h
۵.۵۳۸۳۸۲۸۱۰۱۸کوچکدو۲۰۶۱۴۵۳۰۲۰۰۰۰۰Kcal/h
۵.۵۴۵۳۸۳۲۱۰۱۹متوسطدو۲۰۷۱۶۹۳۵۲۵۰۰۰۰Kcal/h
۵.۵۴۵۳۸۳۲۱۰۱۹بزرگدو۲۰۷۱۸۲۳۵۳۰۰۰۰۰Kcal/h
۵.۵۴۵۳۸۳۲۱۰۱۹بزرگدو۲۰۷۲۰۰۳۵۴۰۰۰۰۰Kcal/h

   

مزایای:

 از مهمترین مزیتهای هیتر های کابینتی خروج گازهای آلوده توسط اگزوز میباشد . که این مزیت برای سالنهایی که به هوای پاک و عاری از گازهای آلاینده نیاز داریم . بسیار مهم و دلیل اصلی انتخاب هیترهای کابینتی میباشد . که در این میان میتوان به سالنهای ورزشی و یا گلخانه ها اشاره کرد.

تعمیر و نگهداری مشعل در این محصولات کار آسانیت و نسبت به سایر تجهیزات گرمایشی نیاز به تخصص کمتری برای رفع عیب دارد.

معایب:

از معایب این محصول کاهش راندمان گرمایش به واسطه خروج گازها از اگزوز می باشد. که گرمای زیاوی از طریق اگزوز به خارج از سالن مد نظر هدایت میشود.

سنگین و حجیم بودن این محصول و در نتیجه گران بودن آن هم از دیگر معایب این نوع هیتر ها میباشد.

همانند جت هیتر ها،هیترهای کابینتی پرتابل و قابل حمل آسان نیست

روش نصب :

برای نصب این محصول راحتترین روشی که توصیه می گردد داشتن  یک اتاق سرویس مجزا هست . (در سالن های مرغداری رعایت این مطلب الزامیست) . در صورت نداشتن اتاق سرویس برای نصب هیتر ها یک فضای مخصوص باید تعبیه گردد . (اتاق هیتر).

 

تذکر۱: در صورتی که فضای کافی در اتاق سرویس داشته باشیم هیترها را می توان داخل اتاق سرویس قرار داد.

 

تذکر ۲: از جمله مسائل مهم در نصب هیترها میتوان به فاصله هیترها از دیوارها ،ارتفاع اتاق سرویس،اندازه درب ورودی اتاق سرویس (جهت تعمیرات احتمالی فن و دیگ)،ابعاد پنجره های اتاق سرویس جهت کارکرد بهتر مشعل اشاره کرد.

تعمیر و نگهداری :

هم اکنون به نحوه تعمیر و نگهداری هیتر می پردازیم که بسیار مهم و حائز اهمیت میباشد . با توجه به وجود ناخالصی ها در گازوئیل،بعد از مدتی درون دیگ و کوئل های انتقال هوا ذرات گوگرد و فسفر روی هم انباشته می شوند . و ایجاد مانعی برای عبور راحت هوا میکنند . لازم است به صورت دوره ای و مشخص این ناخالصی ها از دیگ خارج شوند . توصیه می گردد قبل از شروع فصل سرما کلیه اقدامات جهت تعمیر و نگهداری هیتر انجام گردد.

 

ما در شرکت طیوران تجهیز با سالها تجربه در زمینه تولید و فروش تجهیزات مرغداری و گلخانه مفتخر هستیم تا با ارائه این فروشگاه آنلاین و همچنین عرضه محصولات خود در سایت ترب ،دسترسی بازدید کنندگان را به اطلاعات و خرید محصول آسان نماییم و در این مسیر از شما عزیزان بسیار سپاسگزاریم.

نمونه کارهای مشابه