دسته‌بندی نشده, مقالات

دمای جوجه ریزی

دمای جوجه ریزی

در این مقاله به این موضوع می پردازیم که دمای مناسب برای ورود جوجه یا دمای جوجه ریزی مناسب  در سالن  چقدر است و در روزهای اول معمولا چه دمایی را باید در نظر بگیریم .

این سوال از جمله سوالات بسیار پر تکرار در بین مرغداران عزیز می باشد . در این مقاله به این سوال به صورت فنی پاسخ خواهیم داد.

مقدمه :

جوجه های گوشتی که وارد سالن ما می شوند در روزهای اول پرورش توانایی بالایی در مدیریت دمای بدن خود را ندارند و تأثیر بسیار زیادی را از دمای محیط خود می گیرند . یعنی بع محز اینکه دما افت پیدا کند جوجه دچار مشکل می شود و به محز اینکه دما افزایش یابد جوجه تحت تأثیر آن دما قرار می گیرد . پس در روزهای اول پرورش مدیریت دمای سالن بسیار بسیار مهم است .

سالن مرغداری :

سالن مرغداری شما بعد از این که تخلیه می شود و آخرین قطعه مرغ از ان خارج می شود ، مراحل آماده سازی را طی خواهد کرد . شستشو انجام می شود و یک مدت زمان زیادی را خالی می ماند . در فصل زمستان این چالش را پیش رو خواهیم داشت که بعد از آماده سازی سالن و چند روز قبل از جوجه ریزی هیترهای سالن مرغداری را باید روشن کرد. تا دمای سالن پیش گرم خوبی را داشته باشید . و تمام دیواره های جانبی و کف سالن به دمای مطلوبی برسند ، آن زمان شما میتوانید جوجه ریزی را با کیفیت بالایی انجام دهید .

  بستر:

بستر مناسبی که باید برای جوجه ها استفاده شود تراشه چوب یا پوشال چوب است البته در این سالهای اخیر که مرغداران جوجه ریزی انجام می دهند از رول های کاغذی و حتی در قدیم از روزنامه نیز استفاده می شد.

رول کاغذی :

البته استفاده از رول کاغذ به این شباهت دارد که جوجه بخواهد روی یک بستر سیمانی بخوابد و زیر او یک لایه مقوا پهن باشد و شب راحتی را در پیش داشته باشد که این امر برای جوجه که یک روزه است و قرار است به عنوان یک جوجه صنعتی به شما سود اقتصادی زیادی را برای شما در بر داشته باشد ، این جوجه بسیار تأثیر منفی از دمای پایین سالن خواهد گرفت . پس باید به این نکته توجه کرد که بستر مناسب برای تأمین دمای مطلوب برای جوجه ریزی  بسیار مهم است . و به مدیریت پرورش جوجه به شما کمک خواهد کرد .

دمای بستر:

میزان بستری که شما برای سالن خود استفاده می کنید ،با توجه به نوع بستر و کیفیتی که دارا است ، و فصلی که در آن پرورش انجام می دهید بسیار مهم است ، و باید به آن توجه شود .همچنین نکته ای که وجود دارد دمای بستر شما برای پرورشبسیار مهم است . گاهی اوقات دمای سالن به ۳۳ تا ۳۵ درجه می رسانید . اما وقتی کف دست را روی زمین قرار می دهید ، احساس سرما خواهید کرد .

 

کف سالن :

بستر اگر مناسب باشد ،انتقال سرما از کف سالن به جوجه کمتر اتفاق می افتد . و جوجه شما واکنش کمتری را نسبت به سرمای سالن خواهد داشت . گاهی اوقات شاهد این امر هستید که پرورش دهند ها همه ی جوانب را در نظر می گیرند ، و همه چیز به صورت مطلوب است ،اما جوجه ها در سالن حالت کپه کپه دارند . نه بیمار هستند و نه سالن در شرایت بدی قرار دارد . این امر به خاطر سرمایی است که از کف به جوجه انتقال پیدا می کند.

 

تست دمای کف سالن :

یک تست دما وجود دارد که در ساعات اولیه ورود جوجه ها به سالن هنگامی که کف پای جوجه را روی گردن یا قسمتی از مچ دست که نبض دارد ، قرار دهید که روی گردن بهتر است . زمانی که روی گردن احساس سرما کنید . نشان دهنده آن است که بستر آنقدر سرد است که به کف پای جوجه انتقال پیدا می کند. و روی او تأثیر می گذارد و این می تواند به شما آسیب  زیادی وارد نماید .

با توجه به توضیحات بالا با اشاره که دمای محیط باید ۳۲ یا ۳۳ درجه باشد که این اعداد یک عدد قراردادی به حساب می آید . و معمولا جوجه ها وقتی وارد سالن می شوند ، به مدت یک یا دو روز به دلیل قرار گیری در محیطی جدید و آشنایی با این محیط چه از مادر پیر و چه از مادر جوان باشند ، طول خواهد کشید تا رفتار عادی و نرمالی در سالن داشته باشند . 

روزهای اولیه

معمولا شما از روز دوم به بعد شاهد واکنش جوجه ها به گرما و یا سرمای سالن خواهید بود . و شما باید براساس رفتار جوجه ها از روز دوم به بعد دمای سالن را تنظیم‌ کنید . پس در دو روز اول دمای ۳۲ تا ۳۴ درجه یک دمای قرار دادی محسوب می شود و همچنین دمای بستر مهم تر باشد . و حداقل باید دمای ۳۰ درجه را داشته باشد . این مشکلات بیشتر برای فصل زمستان است .

معمولا برای مرغدارانی که می خواهند خیلی زود سالن را آماده پرورش قرار دهند و یا از هیتر گازوییلی در سالن خود استفاده می کنند و نمی خواهند گازوییل زیادی در سالن مصرف شود دچار این چاش ها خواهند شد چون سالن را خوب گرم نمی کنند و یا اینکه رطوبت خیلی بالایی در سالن وجود دارد بلافاصله پوشال ریزی می شود ویا رول روی همان بستر خیس ریخته می شود که این ضربه بسیار زیادی را به جوجه وارد می کند که جبران پذیر نیست .

گله

مادر جوان:

گله هایی که از مادر جوان هستند یعنی از ابتدای تولید تا معمولا ۳۰ تا ۳۵ هفتگی که به آنها گله های مادر جوان گفته می شود . این گله ها معمولا به دمای بالاتری در روزهای اول پرورش نیاز دارند.

مادر پیر:

گله هایی که پیر هستند و از مادران بالای ۴۰  تا ۴۵ هفته هستند این گله ها به نسبت دمای پایین تری را می پسندن .

اما سالن امکانات و سیستم گرمایشی که که شما در سالن دارید هم بسیار مهم است اینکه سیستم گرمایش در سالن به چه صورت تجهیز شود و در کجا قرار دارد بسیار مهم است گاهی برخی از مرغداران از گرمایش از کف نیز استفاده می کنند ، که تمام این مواردی که مطرح شده بصورت کلیات است و هر کدام می توانند در پرورش تاثیر بگذارند و آنهایی که گرمایش از کف دارند مشکلات زیادی دزر این زمینه را ندارند و مدیریت کردن آن بسیار راحت خواهد بود .

چک کردن سالن :

اما در صورت کلی بعد از روز دوم و ۲۴ ساعت نور دائم با شدت بالا جوجه آرام آرام با سالن آشنا می شود ، یک سری رفتارهایی از خود نشان می دهند . زمانی که تهویه و هوادهی در سالن انجام می دهید یا مدیریت خوبی برای جوجه ها در هفته اول انجام می دهید، هنگامی که نیم ساعت سالن را ترک کرده و هیچ کس داخل سالن حضور ندارد ، بعد از نیم ساعت یا یک ساعت وارد سالن شوید جوجه با رفتار خود دمای مناسب را به شما نشان خواهد داد .

شرط قرار گیری جوجه در سالن

کپه کپه :

اگر جوجه کپه کپه باشد و در یک جا به صورت گروهی جمع شوند . شما باید به جریان هوا یا سرمای که در سالن وجود دارد ، و یا اینکه بستر سالن شما سرد می باشد شک کنید . در صورتی که جوجه شما درگیر بیماری نباشد (چون جوجه های درگیر بیماری هم تمایل بسیار زیادی به کپه کپه شدن دارند ) دما را باید برای این جوجه ها شدیداّ افزایش دهید حتی در گله های درگیر گاهی اوقات دما بالاتر از دمای مورد نیاز قرار می گیرد . پس به هیچ وجه نباید کپه کپه باشد .

شرط دوم گله نباید به سمت دیواره ها متمایل شوند :

شرط سوم گله شما نباید لهه لهه بزند یا به اصطلاح مرغداران دهنک بزند:

این دهنک زدن نشان دهنده دمای خیلی بالای سالن است ، که حتما باید به آن دقت کرد . افرادی که در سالن های مرغداری خود هیتر یا امکانات مناسبی برای گرمایش ندارند ، در یک سری از نقاط سالن خود به شدت گرما و در یک سری از نقاط سالن به شدت سرما دارند . که باید به آن رسیدگی کرد .

همچنین این موضوع هم حاذ اهمیت است ، که اگر از هیتر های کابینتی در سالن خود استفاده می کنید . به دلیل اینکه فشار مثبت در سالن ایجاد می کنند ، شاید تهویه شما را دچار مشکل کند . و در زمان هایی که روشن می شود ، یک سری از نقاط سالن خالی می شود . که بخاطر تداخلی است که در تهویه به وجود می آید .

کلام آخر :

جوجه شما زمانی که وارد سالن می شود باید کاملا پخش باشند . تعدادی مشغول آب خوردن ، تعدادی مشغول دان خوردن و تعدادی هم در حال استراحت باشند .

این شرایطی است که نشان می دهد دمای سالن شما بسیار عالی است و در فصل تابستان مرغدارانی که امکانات خوبی ندارند ، گاهی آن صحنه بسیار خوب را در سالن می بینند چون تابستان زمانی است  که دمای سالن معمولا به یک اندازه است ولی در زمستان هنر آن است که این یک نواختی رفتاری و پخش گله را در سالن خود دارا باشید. اگر بتوانید این شرایط را در سالن خود محیا کنید برنده ماجرا شما هستید .

جمع بندی :

برای جمع بندی این مقاله به این موضوع اشاره می کنیم که دمای ۳۲ تا ۳۳ درجه حرکت کنید ، که دمای مناسب برای جوجه ریزی است . و بعد از آن زمانی که جوجه با سالن آشنا شد . کاملا با رفتار جوجه ها باید دمای سالن را مدیریت کرد . اینکه دما سنج دمای ۳۳ درجه را نشان می دهد ، و شما نباید از دمای ۳۳ درجه تجاوز کنید و یا از ۳۲ درجه کمتر باشد و هر هفته دما را کم یا زیاد کنید ، درست نیست .

جوجه ها در فصل های مختلف و در رفتارهای که از خود نشان می دهند ، در وزن های مختلف به شما می گویند که چه دمایی برای سالن شما مناسب است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *